50 גוונים של חמין ירדו לעולם
 מתוך המגזין עיתונאוכל, גליון 5, דצמבר 2014
החמין, הצ'ולנט, סכינה, טבית, קישקע, גערגעלה, קיעגל,
אלו הם המילים הקסומות האלה של שבת בצהריים. כולם מחכים לשעת הש' בה ינתן האות לשבת ליד שולחן השבת ולטעום מאותו סיר שכל כך הרבה אהבה ניתנה בו וכולם חולמים על אותם חלקים קסומים הנחים להם 20 שעות מאמש.
 
המון סודות יש בחמין ואיתם המון סיפורים משעשעים.
ידוע היה בערי אשכנז, מזרח אירופה של היום, שהיתה כל משפחה שולחת את הסיר שלה למאפיה השכונתית כדי להטמין בה את הסיר שלה למשמרת בתנור המאפיה.
למחרת, היתה כל משפחה שולחת את אחד הילדים להביא את הסיר. לעיתים היו להם הסירים מתבלבלים וכל משפחה קיבלה סיר של משפחה אחרת. כך נולדו להם טעמים נוספים וכולנו התחלנו לדעת שיש עוד סגנונות של חמין.
 
פנינו ליונית צוקרמן, אושייה קולינרית שתכין לנו מסגנונות החמין.
מי שלא מכיר את יונית, מדובר באחת הדמויות העסוקות ביותר בעולם הבשלניות של ישראל. במרבית זמנה, יונית מבשלת ואופה מיטב האוכל המסורתי והיא משלבת בין המטבח האשכנזי של בעלה פסח, לבין המטבח המרוקאי, מטבחה של סולטנה, הסבתא של יונית.
 
אלפי האוהדים, העוקבים והחברים של יונית, נוהגים להתייעץ איתה על בסיס יומי בבניית תפרטים לארוחות משפחתיות, לאירועים חגיגיים ועוד שלל שאלות מקצועיות.
כיום יונית מנהלת בלוג בשם "מעורב" בסלונה, שם היא מעלה מידי יום את המתכוניה ומשתפת עם שלל קוראיה בחוויות הקולינריות שהיא מתנסה, כשהיא לא שוכחת לענות לכולם.
אושסבו של דודה לאה Guro גורו
אושסבו של דודה לאה
ערישה עם קוקלות Guro גורו
ערישה עם קוקלות
צ'ולנט אשכנזי אמיתי Guro גורו
צ'ולנט אשכנזי אמיתי
חמין מרוקאי Guro גורו
חמין מרוקאי